sobota, 21 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Wiadomości z tagiem Tata  RSS
Z Tomaszem Jacykowem rozwiewamy wątpliwości matek szykujących się na komunię dziecka

Dodano: 17.04.2018 14:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Nie idźmy na komunię własnego dziecka w złotych szpilkach i koronkowym staniku ani w przymałym garniaku i poszetce jak chryzantema. Taki strój...

Tagi: Tata
Źródło: https:

Kalina Dawida

Dodano: 17.04.2018 5:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kalina Dawida pochodzi z Chin. W Polsce można ją spotkać w ogrodach, chętnie wykorzystywana jest jako roślina ozdobna. Należy do rodziny piżmaczkowatych <(em>Adoxaceae).

Kalina Dawida - opis

Kalina Dawida to krzew zimozielony o wyprostowanym, kulistym pokroju. Osiąga od 30 cm do 100 cm wysokości. Rośnie dość wolno. Liście są ciemnozielone, lancetowate, ostro zakończone, błyszczące. Na blaszkach liściowych silnie zarysowane jest unerwienie.
Kalina Dawida kwitnie najczęściej w czerwcu (wszystko zależy od warunków pogodowych). Rurkowate, nieduże kwiaty zebrane są w baldachogrona. Kwiaty początkowo mają kolor różowy, z czasem stają się białe. W ich miejscu pod koniec lata pojawiają się owoce:  jajowato wydłużone małe pestkowce o ciemnoniebieskim kolorze (młode owoce są różowe).

gt;gt;Przeczytaj też:

Kalina Dawida - warunki uprawy

Kalina Dawida preferuje stanowisko cieniste lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscach słonecznych też dobrze sobie radzi, ale słabiej kwitnie. Lubi podłoże żyzne, przewiewne i umiarkowanie wilgotne, o odczynie od lekko kwaśnego do lekko zasadowego. Krzew dobrze znosi przymrozki oraz warunki miejskie.

Kalina Dawida - pielęgnacja

Kalina Dawida raz na jakiś czas wymaga cięcia. Taki zabieg pozwala nam na uformowanie rośliny oraz lepsze krzewienie się. Nie zapominajmy regularnym podlewaniu rośliny. Młode okazy warto okrywać na zimę. Mimo dużej wytrzymałość na spadki temperatur, młode rośliny nie tak dobrze radzą sobie z dużą zmianą warunków. Kalinę Dawida rozmnaża się w sposób generatywny przez wysiew nasion oraz wegetatywny przez sadzonkowanie pędów.

Kalina Dawida - zastosowanie

Kalina Dawida pełni wysoką wartość ozdobną. Polecana jest zwłaszcza do małych ogrodów przydomowych, gdyż wolno się rozrasta. Dobrze nadaje się na obwódki i żywopłoty, ponieważ dobrze znosi cięcie. Najlepiej prezentuje się w grupie. Ze względu na to, że nie gubi liści na zimę, jest ozdobna przez cały rok. Najlepiej więc sadzić ją w miejscach widocznych. Roślina nadaje się do uprawy doniczkowej, dlatego może być ozdobą tarasów lub balkonów. Nadaje ogrodom dziki, leśny charakter.

Poznaj inne gatunki kaliny:

Źródło: rosliny.urzadzamy.pl

Araukaria chilijska = igława chilijska

Dodano: 17.04.2018 5:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Araukaria chilijska to gatunek drzewa nagonasiennego z rodziny araukariowatych <(em>Araucaraceae). Pochodzi z Ameryki Południowej (z andyjskich terenów Chile i Argentyny). Do Europy została sprowadzona w XVIII wieku. Twarde drewno araukarii chilijskiej wykorzystywane jest m.in. w budownictwie okrętowym.

gt;gt;Przeczytaj też:

Araukaria chilijska – opis

Araukaria chilijska rośnie wolno, każdego roku tworzy tylko jeden okółek gałęzi. Ma stożkowaty pokrój (u starszych egzemplarzy korona rozrasta się wszerz, tracąc stożkowy kształt, a dolne gałęzie opadają odsłaniając mocny pień). Dorasta do 10–12 m wysokości (w środowisku naturalnym nawet do 50 m). Średnica korony wynosi około 6 m.
Liście araukarii chilijskiej są skórzaste, trójkątnego kształtu, gęsto osadzone na pędach.
Jest gatunkiem dwupiennym: na osobnych roślinach pojawiają się szyszki męskie i szyszki żeńskie. Nasiona powstają wyłącznie w żeńskich szyszkach – są one okrągłe, średnicy 12–20 cm, tworzą się na wyższych gałęziach, do dojrzenia potrzebują 2–3 lat. Dojrzewające w szyszkach nasiona są smaczne i pożywne. Araukaria jest rośliną wiatropylną.

Araukaria chilijska – uprawa i pielęgnacja

Araukaria chilijska wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatrów. Podłoże dla araukarii powinno być wilgotne, ale bardzo dobrze zdrenowane.
Od wczesnej wiosny do końca okresu wegetacyjnego araukarię należy systematycznie i dość intensywnie podlewać. Co jakiś czas warto zasilić ją nawozem do iglaków.

W naszych warunkach klimatycznych araukaria chilijska często przemarza (przy temperaturze -15 st. C, starsze egzemplarze wytrzymują do -20 st. C). Najłatwiej z zimowymi warunkami poradzą sobie egzemplarze rosnące na terenach nadmorskich, gdzie klimat jest łagodniejszy. Warto drzewo okryć na zimę obsypując ziemię wokół niego około 5-centymetrową warstwą kory oraz owijając część nadziemną kilkoma warstwami agrowłókniny i otaczamy słomianą matą. Alternatywnym rozwiązaniem jest uprawa araukarii chilijskiej w pojemniku wstawianym na zimę do widnego, chłodnego pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem. Taka uprawa staje się jednak kłopotliwa w przypadku starszych, coraz większych egzemplarzy.

gt;gt;Poznaj też

Źródło: rosliny.urzadzamy.pl

Obudowa na dyski Icy Dock MB174U3S-4SB. Tani sposób na dodatkowe miejsce na dane

Dodano: 13.04.2018 13:28 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Pewna jest tylko śmierć i podatki? Nieprawda! Pewny jest również fakt, że każdy dysk da się zapchać danymi. Jak poradzić sobie z tym problemem? Nie każdy potrzebuje drogiego NAS-a i jego możliwości, dlatego warto zainteresować się rozwiązaniem znacznie prostszym i tańszym.

Tagi: Doba, Tata
Źródło: https:

"Tata załatwił rolę". Helena Englert ledwo zaczęła grać, już ma problem

Dodano: 12.04.2018 11:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy


"Helena Englert kłóci się z ojcem", "Tata załatwił jej rolę w serialu", "Englertówna zarabia więcej niż starzy wyjadacze" – to medialne nagłówki z...

Tagi: Tata, Heleny
Źródło: https:

Zestresowana Khloe ma już skurcze - Kris poleciała do córki

Dodano: 11.04.2018 21:47 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Taty nie będzie przy porodzie?

Tagi: Tata, Kruk
Źródło: https:

"Umów się ze mną. Take Me Out": "Ona ma ogień w oczach". Poszli na randkę, zaiskrzyło i nadal się spotykają

Dodano: 11.04.2018 7:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


- Uśmiech Andrzeja powalił wszystkie dziewczyny, uśmiech Doroty powalił Andrzeja - mówił Piotr "Guma" Gumulec. Czy na randce nadal uśmiechali się...

Źródło: https:

Wojewódzki pokazał apartament! Co za LUKSUSY! To WSZYSTKO dla Renulki?

Dodano: 09.04.2018 11:15 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Taki to pożyje.

Tagi: Tata
Źródło: https:

Na walizkach: Jukatan – Być zagadką, być kobietą!

Dodano: 06.04.2018 14:38 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Nie poznasz mnie nigdy. Nie dowiesz się o mnie wszystkiego. Będę kusić i uwodzić. Kiedy będziesz już blisko znowu czymś Cię zaskoczę. Taki właśnie jest Jukatan!

Tagi: Tata
Źródło: www.eksmagazyn.pl

"Telewizyjny Tinder" to dopiero początek. Uczestniczka show pokaże się nago

Dodano: 06.04.2018 9:31 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Program "Take me out. Umów się ze mną" wciąż budzi sporo kontrowersji. Głównie przez swoją formułę. Oliwy do ognia dolewają jego uczestnicy, którzy...

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 Elastyczna.pl - Kobieta, moda, uroda, zdrowie kobiety  - wszelkie prawa zastrzeżone